Witaj wędrowcze...Podążając różnymi ścieżkami, trafiłeś do nas..

Chcę, abyście z tego tematu, który wam objawiłem, rozwinęli harmonijną Wielką Powieść, a ponieważ natchnąłem was Niezniszczalnym Płomieniem, możecie jeśli chcecie, wzbogacić temat własnymi myślami i pomysłami.


#1 2007-08-02 14:09:17

Ferrin

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-31
Punktów :   

Błędy już na początku.

Tak jak w temacie Doszukałem się już błędów, ale nie ma co rozpaczać zdażają się one nawet najlepszym. Chciałem tylko tutaj pokazać co jest mianowicie źle. Pierwsze... Błędy ortograficzne... doszukałem się ich troche, nie które poprawiam. Proponuje ściągnąć FireFoxa 2 i ściągnąć do niego słownik, nie używam ale może wam to sie przyda . Drugie... nie ma takiego słowa jak ,,knajpa" w tamtych czasach tego nie było... Gospoda, oberża itp. może być ale nie knajpa Noi trzecie... najważniejsze duży błąd w kontekście miedzy częscią Noegyth Nibin'a, a cześcią Thorus'a. Mianowicie tutaj:

Noegyth Nibin napisał:

W tym czasie mag który jeszcze towarzyszył jeździe rozpoznał Istote i dał znak Thorusowi aby się zbliżył.

A następnie Thorus napisał:

Tak więc moi towarzysze, narazie stoimy w miejscu z dwoma obcymi. Radze unikajcie z nimi rozmowy i nie wdajcie się w żadne gadki, a wyjdzie to wam na dobre! Niestety musimy jechać dalej, musze jeszcze zebrać depesze od prowincjonalnych władców, a to nie przyjemna robota. Ruszajmy! - jeszcze kilkadziesiąt minut Thorus ustawiał swych żołnierzy aby nie ulegali urokom dwóch obcych. w myślach czuł, że popełnił błąd, dostał wyraźny znak od króla jeśli coś stanie na przeszkodzie - zabić, lecz ten Ferrin i drugi karzełek nie wydawali się zbytnio groźny.

Tak jakby Thorus mówił do wojska, a nie rozmawiał z Ferrinem, który go własnie przywołał do siebie.

Więc proponuję troche uważniej czytać i zastanowić się troche przed przystąpieniem do pisania.

I zdażają się błedy stylistyczne takie jak ,,Zwiadowcy ruszyli na zwiad"... Troszke źle to brzmi i można by było zastąpić to np ,,Wojsko ruszuło na zwiad" lub ,,Wyprawa...." jest dużo możliwości, ale każdy się wyćwiczy z czasem

Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2007-08-02 14:13:48

Ferrin

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-31
Punktów :   

Re: Błędy już na początku.

AHa i zapomniałbym o jeszcze jednym. Nie podajemy tak dokładnie godzin... że np była 14:00... tylko np. jeżeli chodzi nam o 9:00 to piszemy ,,Słońce wisiało niewysoko nad horyzontem..." a np po 12:00 to ,, Słońce lekko zchodzi z zenitu.." lub coś w tym rodzaju mam nadzieje ze z tym tez sobie poradzicie.

Offline

 

#3 2007-08-02 14:29:00

Thorus

Strażnik Króla

Skąd: Annuminas
Zarejestrowany: 2007-07-31
Punktów :   

Re: Błędy już na początku.

dokładnie zgadzam się w 100%. Lecz są to błędy tymczasowe, jak będziemy się trzymać wątku i szczegółów to będzie dobrze. To dopiero początek.

Co do godzin równie dobrze  ująłeś, że wcześniej na to nie wpadłem. Tak ma być. Bez określników dokładnego czasu.

Stosujmy się do tego co napisał tu Ferrin, ważne i trzeba przeczytać!.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.137gzbialystok.pun.pl www.4ti.pun.pl www.sinnoh-pokeots.pun.pl www.forumdlainteligentnych.pun.pl www.realcraft.pun.pl